| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/gb-en/product/setup-user-guides/hp-laserjet-enterprise-mfp-m528-series/model/19390469?sku=1PV64A&serialnumber=1PV64A ; https://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06196041.pdf |
| Processor threads | 10 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor frequency | 1.9 GHz |
| Processor cache | 20 MB |
| Processor cores | 10 |
| Processor model | 225T |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Processor cache type | L3 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory slots | 2 |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Introduction year | 2025 |
| Product colour | Black |
| AC adapter power | 280 W |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Weight | 6.3 kg |
| Package width | 750 mm |
| Package weight | 14 kg |
| Package depth | 195 mm |
| Package height | 480 mm |
| Weight (with stand) | 6.3 kg |
| Width (with stand) | 539.6 mm |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Product type | All-in-One PC |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Input device model | HP 125 Wired Mouse |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Mouse included | Yes |
| Keyboard included | Yes |
| Mouse connectivity | Wired |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Colour gamut | 99% |
| Panel type | IPS |
| RGB colour space | sRGB |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Touchscreen | No |
| Pre-installed software | HP Performance Advisor; HP Support Assistant; HP PC Hardware Diagnostics Windows; HP Image Assistant; HP Manageability Integration Kit; HP Anyware; HP Data Science Stack; HP Services Scan |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC3252 |
| RMS rated power | 4 W |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| NVMe | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4/2.1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| Built-in camera | Yes |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| Display diagonal (metric) | 60.5 cm |
| Display included | Yes |
| Chassis type | All-in-One |
| UNSPSC-code | 43211507 |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| HP segment | Business |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP Support Assistant | Yes |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545079372, 192545079389, 192545079396, 192545079419, 192545079426, 192545079433 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU performance up to | 13 TOPs |